Jak zamieszczać darmowe ogłoszenia w Internecie?

Dzisiejszy artykuł jest o zamieszczaniu darmowych ogłoszeń w Internecie. Wiele osób zamiast z serwisów które pobierają opłaty za umieszczenie oferty i prowizję od sprzedaży korzysta z tej alternatywnej formy dotarcia do klientów bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Nie zawsze spotykają się z takim odezwem jakby chciały ale plusem ogłoszenia jest to że są po prostu darmowe. Czas emisji jest dużo dłuższy niż przy aukcjach, więc nie trzeba za każdym razem wystawiać na nowo przedmiotu. Udało mi się znaleźć na różnych stronach parę wskazówek mających pomóc zamieścić skuteczne darmowe ogłoszenia ale jako, że uznałem te informacje za niezbyt wyczerpujące temat postanowiłem nieco rozwinąć. Niewielka ilość informacji o darmowych ogłoszeniach oraz moje obserwacje o widocznym braku umiejętności publikacji jakichkolwiek treści w Internecie spowodowały powstanie tego artykułu.

Jeśli nie chcesz wtopić się, tylko chcesz błyszczeć najjaśniej w tłumie ofert aby dotrzeć do osób zainteresowanych Twoim ogłoszeniem nie wystarczy tylko dodać darmowe ogłoszenia do wielu źródeł. Także samo wypromowanie na stronę główną ogłoszenia przykładowo płacąc przelewem lub sms-em za wyróżnienie, nie da oczekiwanych efektów gdy odpowiednio nie zredagujemy treści.

Co stanowi w takim wypadku tajemnicę najskuteczniejszych darmowych ogłoszeń i jak zrezygnować z trwonienia cennego czasu i zacząć dodawać darmowe ogłoszenia, na które w błyskawicznym tempie otrzymamy odzew od zainteresowanych użytkowników? Moje porady są uniwersalne i można je wdrożyć bez względu na kategorię ogłoszeń, zarówno darmowych ogłoszeń drobnych, jak i ogłoszeń mieszkań i domów, zwierząt czy ogłoszeń motoryzacyjnych, a przede wszystkim ogłoszeń o pracę.

Zasada nr 1 – ogłoszenie powinno być napisane własnoręcznie dla każdego serwisu a nie skopiowane z innych źródeł. Treść musi być unikalna. Opis powinien być ciekawy, tak aby przykuł uwagę.

Zasada nr 2 – przy treści i tytule należy się trochę postarać i tak dobrać słowa aby konkretnie było wiadomo co sprzedajemy. Należy unikać tytułów składających się z jednego słowa i suchego opisu. Im więcej wartościowych informacji znajdzie się w opisie tym większa szansa zainteresowania ofertą.

Zasada nr 3 – czas na zdjęcia. Zamieszczanie zdjęć to integralna część każdego nawet darmowego ogłoszenia. Kategoria ogłoszenia nie ma znaczenia. Gdy sprzedajemy dom, samochód, czy elektroniczne rzeczy koniecznością jest dodanie fotografii. Pomijając ten krok możemy stracić sporą grupę klientów.

Zasada nr 4 – zastanówmy się dobrze w jakim dziale umieścić darmowe ogłoszenie i do jakich serwisów (czy lokalnych serwisów ogłoszeniowych czy tych największych) tak aby jak najszybciej i najwięcej osób je odnalazło. W dużych i małych serwisach dodamy ogłoszenia bezpłatnie ale chcąc coś sprzedać w okolicy warto skupić się na mniejszych portalach, swoim zasięgiem sięgającym na całą Polskę ale głównie skupiających się na transakcjach w konkretnym mieście lub województwie.

Te kilka wskazówek sprawi że darmowe ogłoszenie stanie się tak skuteczne ja ogłoszenie wyróżnione, na które otrzymamy mnóstwo odpowiedzi.